Obroża elektroniczna dla psa – jak działa?

obroża elektroniczna dla psa

Obroża elektroniczna dla psa jest pomocą treningową. Dzięki niej praca z pupilem będzie łatwiejsza, chociaż nie rozwiąże wszystkich problemów wychowawczych. Do tego potrzebne jest porozumienie i bardzo dużo pracy. Kiedy elektroniczna obroża dla psa może nam pomóc w pracy z psem?

Największym problemem tresury psa jest zapanowanie nad nim na odległość. Momenty, gdy na spacerze pies zjada wszystko co znajdzie, goni za zwierzyna lub beztrosko hasa po łąkach nie planując wrócić do właściciela wywołują frustrację. Jak wtedy zareagować, by wymusić posłuszeństwo? Właśnie w takich momentach przydaje się elektroniczna obroża dla psa taka jak ta https://www.obroza-elektryczna.pl/obroze-treningowe/ .

obroża elektroniczna dla psa

Jak działa elektroniczna obroża dla psa?

Nadajnik, który trzymasz w ręce ma za zadanie pomóc Ci w zapanowaniu nad zwierzęciem na odległość. W ten sposób dajesz mu sygnał, który go ostrzega lub zwiększa intensywność komendy. Sygnał jest przekazywany psu za pomocą wibracji, dźwięku lub impulsu.

Rozpoczynając pracę z obrożą elektroniczną dla psa trzeba pamiętać, że zwierzęta są bardzo wrażliwe. Dlatego bardzo istotne jest, by obrożę wybrać według wagi psa, a impuls dopasować do jego wrażliwości. Niedopuszczalne jest, by pies po wysłanym sygnale zaczynał wyć.

Na początek należy wybrać jak najniższy poziom impulsu. Zwiększając sygnał do momentu, w którym zorientujesz się, że pies odczuwa sygnał. Tak wybrany impuls jest odpowiedni do szkolenia.

Obrożę trzeba wprowadzać powoli i z wyczuciem. Pies nie może bać się obroży, czy wychodzenia na spacer.