Jak wygodnie karmić czworonożnego pupila?

karmnik automatyczny dla kota

Zazwyczaj kot lub pies dostają jedzenie i picie w zwykłych miseczkach, które jednak trzeba co jakiś czas napełniać. Co jednak, kiedy w przynajmniej niektóre dni opiekuna nie ma w domu przynajmniej przez kilka godzin? Czy sypanie karmy na zapas ma sens? Nie. Zbyt łakomy pupil może chcieć zjeść wszystko na raz, a to nie jest zbyt zdrowe. Co więc zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest automatyczny dozownik karmy.

karmnik automatyczny na jedzenieKot je, kiedy chce

Kot jest zwierzęciem niezależnym. w dodatku każdy konkretny kot może mieć własne przyzwyczajenia żywieniowe co do częstotliwości i ilości zjadanej na raz karmy. Automatyczna miska dla kota pozwala zwierzakowi zjeść tyle, ile chce na raz; dozuje mu przy tym odpowiednią ilość jedzenia. Jest to tez istotne z innego powodu. Automatyczny karmnik dla kota chroni pozostałą karmę przed zakurzeniem, zabrudzeniem, czy zwietrzeniem.

Pies dostaje cały czas pełnowartościowa karmę

Także pies może liczyć na podobne karmienie. Automatyczna miska dla psa uwalnia tylko część pokarmu, który został nasypany do jej pojemnika. Reszta czeka na swoją kolej. Smart dozowniki karmy występuje w różnych modelach. Bardziej zaawansowane są nawet bezdotykowe. Tak, czy owak takie rozwiązanie pomaga zachować lepszą higienę w kąciku do karmienia zwierzaka oraz pomaga odpowiednio dozować pokarm bez udziału właściciela.

Taka inwestycja nie jest najtańsza, więc jeśli wolimy oszczędzić trochę pieniędzy, warto kupować w specjalistycznych sklepach internetowych, takich jak Obroża Elektryczna, gdzie znajdziemy tani automatyczny dozownik karmy bez obawy, że nie zadziała tak jak należy.