Najedzony kot to kot szczęśliwy

Większość z nas ma w domu kota lub nawet kilka kotów. Każdy właściciel kota zdaje sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie nakarmienie swojego pupila. Decydując się na suchą karmę dla kota, musimy wybrać najlepszą karmę, która zaspokoi wszystkie potrzebny żywieniowe i bytowe kota.

Na co zwracać uwagę?

Sucha karma dla kota i czasami dodatek mokrej karmy powinno być podstawą żywienia każdego futrzaka. Właściciel chce nakarmić swojego kota jak najlepszą karmą, taką która dostarczy zwierzęciu jak najwięcej wartości. Decydując się na dany rodzaj suchej karmy dla kota każdy właściciel ma nadzieję, że daje swojemu pupilowi jak najlepsze jedzenie.
Kot jest zwierzęciem mięsożernym, dlatego od faktu jaki będzie skład danej karmy, takie będzie jego samopoczucie i taki wygląd. Dobry właściciel zauważy, że kot chudnie, jest apatyczny a jego sierść jest matowa. Te obserwacje mogą być przyczyną, że właściciel będzie zacznie szukać najlepszych suchych karm dla kota.

sucha karma dla kota

Trzeba czytać etykiety i opinie

Najlepsze suche karmy dla kota mają najlepszy skład i najlepsze opinie klientów, którzy je kupują i polecają. Czytamy etykiety produktów przeznaczonych dla ludzi, pomału rozumiemy już co w danym składzie jest dobre a co szkodliwe. Nauczmy się więc rozszyfrowywać skład kociej karmy suchej. To, że dwa rodzaje karmy posiadają taką samą ilość białka, nie oznacza, że są sobie równe. Białko może pochodzić z różnych źródeł. Tak samo jest z dużym procentem mięsa, który może być w składzie karmy. W jednej mięso może być tylko pochodzenia danego zwierzęcia a w drugiej może być już w składzie naturalne mięso suszone.

Dla kogo jaka karma?

Kupując karmę suchą dla kota zwracajmy też uwagę na to dla jakiego kota kupujemy daną karmę. Sucha karma dla kociąt, z racji swojego składu, jest odpowiednia tylko dla kociąt. Karma dla kotów seniorów odpowiada tylko kotom starszym.