Rodzaje bud dla psa

Każdy pies, który mieszka na zewnątrz i chroni dom właściciela przed nieproszonymi gośćmi, potrzebuje budy. Budy dla psa dają schronienie przed złą pogodą — deszczem i śniegiem.

Tam będzie mu wygodnie podczas zimowych przeziębień. Każdy właściciel może zapewnić swojemu czworonożnemu pupilowi odpowiednie warunki mieszkaniowe. Można kupić gotową budę lub zrobić ją samemu.

Rodzaje bud dla psa

Budy dla psów mogą być bardzo zróżnicowane. Najprostszą i najłatwiejszą opcją wykonania domku dla psa jest niewielka konstrukcja w kształcie prostokąta z otworem włazowym, który jest pokryty gęstą, ale sztywną tkaniną.

Drugą opcją jest bardziej komfortową konstrukcją, składającą się z przedsionka i miejsca do spania.

Oprócz tradycyjnych wariantów bud dla psów rynek oferuje właścicielom możliwość zakupu bud, które nie różnią się wyglądem nawet od prawdziwego domu — z gankami i donicami, kwiatami i wazonami, a nawet latarniami przy wejściu.

Nietypowe budy dla psów

Najpopularniejsze modele bud wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Na przykład ze starej drewnianej beczki, na szczycie której znajduje się łóżko z kwiatami. Albo pudełko wykonane z plastikowych butelek.

Luksusowe modele bud to domki dla psów wykonane w różnych stylach architektonicznych, o nietypowym wzornictwie. Niemieccy projektanci proponują właścicielom psów zakup domków z przeszkloną ścianą i oknami, które zapewniają maksymalny przegląd całej przestrzeni.

Dla większych psów projektanci proponują ultranowoczesny model budy na kółkach, z odchylanym segmentem ściany. Taka buda posiada rampę i żaluzje zapewniające komfortowy mikroklimat.

Jednym z elitarnych wariantów mieszkania dla psów jest dwupiętrowa buda z pokojami dziennymi i sypialnymi oraz garderobą na drugim piętrze.

Klimatyzowane i ogrzewane budy są rajem dla psów. Taka buda jest umieszczona w ziemi, posiada system mikroklimatyczny i zajmuje bardzo mało miejsca na podwórku.

Nie ma znaczenia, jaki model budy dla psa wybierzemy, byleby była ciepła i przytulna. I że pies czuje się chroniony i kochany. Nie musisz iść do sklepu, aby wybrać elitarny i niezwykły model. Możesz podjąć wysiłek i staranność i poprawić życie swojego czworonożnego przyjaciela samodzielnie.