Spray – skuteczny odstraszacz kotów

odstraszacz kotów

Liczba bezdomnych zwierząt nieustannie się powiększa. Głodne oraz przestraszone koty często próbują znaleźć schronienie w gospodarstwach domowych. Jeśli nie chcemy, aby w naszym gospodarstwie gościły te nieproszone czworonogi wówczas warto zaopatrzyć się w skuteczny odstraszacz kotów.

Koty często noszą w sobie niebezpieczne dla ludzki choroby tj. toksoplazmoza i wścieklizna. Zatem chcąc chronić swoich najbliższych przed ewentualnym zarażeniem warto zaopatrzyć się w odpowiedni odstraszacz na koty.

odstraszacz kotów

Urządzenie to jest również bardzo pomocne, gdy zamierzamy oduczyć swojego pupila drapania mebli, kanapy lub firanek. Odpowiednio dobrany środek jest bardzo funkcjonalnym oraz pożytecznym sposobem na zdyscyplinowanie zwierzaka, tego typu produkty dostępne są na Obroza-elektryczna.

Skuteczny spray do odstraszania kotów

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów odstraszaczy kotów. Nie brakuje zarówno:

  • skutecznych preparatów rozpylających nielubiane przez koty zapachy
  • nowoczesnych urządzeń wytwarzających ultradźwięki

Spray jest przeznaczony zarówno do użytku zewnętrznego jak i wewnętrznego. W wielu sklepach można zakupić produkty automatyczne lub ręczne, których działanie jest zbliżone.

W celu odstraszenia niechcianych gości należy spryskać wybraną powierzchnię substancją. Ta specyficzna woń jest niezwykle drażniąca dla czworonogów. Pod jej wpływem kot czuje nieprzyjemny oraz nieco gorzkawy posmak w pyszczku oraz uciążliwe drapanie w gardle.
Niemniej oprócz poczucia dyskomfortu, kot nie odczuwa żadnych skutków ubocznych, gdyż preparaty te są w pełni bezpieczne dla jego zdrowia.