Jaką wybrać smycz dla dużego psa?

Głównym zadaniem smyczy dla psa jest umożliwienie człowiekowi kontroli nad jego pupilem. Niestety nieodpowiednie dobranie narzędzia może spowodować nieszczęśliwy wypadek. Dlatego wybierając smycz dla psa, należy kierować się nie tylko jej wyglądem, ale również kilkoma innymi zasadami.


Czy szerokość ma znaczenie?


Gruba smycz często kojarzy się z jakością. Jednak to nie zawsze ona świadczy o trwałości. Ważniejsza od grubości smyczy będzie wytrzymałość jej materiału, którą producenci podają w opisie przedmiotu. Zazwyczaj składają się na nią gęstość materiału jak, chociażby ilość splotów w smyczy bawełnianej sznurowej. Są również materiały wizualnie delikatne, jak biothane, które charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Smycz tego typu jest łatwa w czyszczeniu, nie odkształca się, i może posłużyć nam przez wiele lat. Po więcej ciekawych modeli zapraszam na stronę znanego sklepu dla zwierząt https://www.obroza-elektryczna.pl/smycze-dla-psow/


Odpowiedni kształtDużą uwagę należy poświęcić także kształtowi smyczy. Przy dużym, silnym psie, z tendencją do ciągnięcia kształt smyczy ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort naszych spacerów. Smycze płaskie skórzane czy poliestrowe mogą wbijać się w dłonie. Zaokrąglone lub okrągłe smycze dla psów leżą w ręce naturalnie, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać dużego czworonoga w ryzach. Dla psów ciągnących nie będą również polecane wyciągane smycze. Ich obudowy często uniemożliwiają wygodne chwycenie za smycz, a sam materiał może kaleczyć ręce.

Wybierając smycz najlepiej więc poradzić się sprzedawcy, opowiadając mu o naszym psie i wymaganiach, jakie smycz musi spełniać. Jeżeli jest przedmiotem robionym na zamówienie, warto zwrócić się o pomoc do samego twórcy, który najlepiej wie, który z jego produktów spełni nasze potrzeby.