Czym charakteryzuje się humanitarna pułapka na kreta?

Humanitarna pułapka na kreta

Krety są zmorą nie tylko właścicieli przydomowych ogródków, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się, w jaki sposób można sobie z nimi sprawnie poradzić. Większość pułapek dostępnych na rynku prowadzi do śmierci zwierzęcia. Można znaleźć również pułapki humanitarne, które są zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku.

Czym tak naprawdę jest humanitarna pułapka na kreta?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że krety wbrew pozorom mogą okazać się pożyteczne. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że krety są gatunkiem chronionym, dlatego też pułapki nie mogą prowadzić do ich cierpienia, czy też śmierci. Producenci coraz częściej oferują pułapki, które umożliwiają bezpieczne złapanie zwierzaka. Profesjonalne żywołapki są idealnym wyborem dla tych osób, które w humanitarny sposób, chcą szybko pozbyć się z ogrodu nieproszonych gości.

Humanitarna pułapka na kreta

Jak działają humanitarne pułapki?

Humanitarna pułapka na kreta pod względem konstrukcji jest bardzo prosta. Większość kretołapek ma kształt zwykłej rury, która z obydwu stron zakończona jest specjalnymi drzwiczkami uchylnymi wyłącznie w jednym kierunku. W zestawie znajduje się także sygnalizator wykonany z metalu. Pamiętać należy jedynie o tym, aby sygnalizator obserwować w ciągu dnia, a nie w nocy. Dużym atutem pułapek tego typu jest to, że z ich dobrodziejstwa można skorzystać praktycznie przez cały rok. Są to oczywiście pułapki wielokrotnego użytku.