Kamera dla psa i jego opiekuna

Wszyscy kochamy nasze czworonogi, prawda? Jednak zakup kamery dla psa wydaje nam się zazwyczaj zwykłą fanaberią i niepotrzebnym wydatkiem. Są jednak sytuacje, w których tego rodzaju sprzęt może okazać się naprawdę przydatny.

Jak działa kamera dla psa?

Najpopularniejsze kamery dla zwierząt działają jak te, które stosuje się do monitoringu posesji. Wystarczy umieścić kamerę w wybranym przez siebie miejscu, podłączyć do domowej sieci internetowej, a następnie sparować z dedykowaną aplikacja zainstalowana na telefonie, tablecie czy laptopie. Steruje się nią właśnie za pomocą oprogramowania, dzięki czemu możemy podążać wzrokiem za naszym pupilem, poruszać się na boki oraz w górę i w dół, przybliżać i oddalać obraz tak, by móc obserwować jak największy obszar w naszym domu. Niektóre z kamer pozwalają na nagrywanie obrazu i robienie zdjęć, posiadają też głośnik oraz mikrofon, dzięki którym nie tylko można słyszeć, co robi zwierzę, ale także mówić do niego.

Kiedy kamera dla psa może myć przydatna?

Opiekunowie zwierząt decydują się na zainstalowanie w domu kamery dla psa z kilku powodów. Często zakup urządzenia jest zalecany przez behawiorystów, do których zgłaszamy się, gdy pies ma problemy z pozostawaniem w domu podczas naszej nieobecności. Dokładana analiza zachowań zwierzęcia pomaga postawić specjaliście diagnozę, czy trapiące nas zachowania są wynikiem lęku separacyjnego, psiej nudy, czy może zupełnie innych czynników. Kamera przydaje się również wtedy, gdy do domu, w którym są już zwierzęcy rezydenci, wprowadzamy nowe zwierzę. Chcemy mieć wtedy pewność, że między czworonogami nie dochodzi do żadnych konfliktów, które mogłyby zagrażać ich życiu i zdrowiu.