Czy ubranka dla psów to dobry pomysł?

Psia moda rozkwitła już na stałe. W sklepach zoologicznych można kupić ubranka dla psów, takie jak: bluzy, swetry, kombinezony, kurtki, a nawet czapki. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy, upewnij się, że Twój pupilek naprawdę potrzebuje takich ubranek i które produkty z tej serii najlepiej sprawdzą się u Twojego czworonożnego przyjaciela.

Do czego służy ubranko dla psa?

ubranka dla psów

Sierść psa składa się z warstwy nawierzchniowej i krótkiego podszerstka, który działa jak izolacja. I to właśnie on poprzez wzrost i sezonowe ubytki pozwala psu doskonale chronić organizm przed zimnem i przegrzaniem. Dlatego puszysty berneński pies pasterski zimą rzadko potrzebuje ubranka. Ale co z psami, które nie mają podszerstka lub mają tylko delikatną sierść? Bez ubranka jest mi zimno. Psy bezwłose, takie jak grzywacze chińskie, czy też yorki i maltańczyki, oraz psy krótkowłose bez podszerstka, takie jak charty włoskie, wymagają ogrzania w chłodne dni.

Zalety ubranek dla psa

Wielu weterynarzy zgadza się na odzież chroniącą przed zimnym wiatrem, wilgocią czy mrozem. Warto jednak wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby psa. Jedni lubią ciepło, inni zimno. Decydując się na zakup ubranek dla psa, należy wziąć pod uwagę reakcję psa na zimno. Jeśli ma dreszcze lub w ogóle nie chce wychodzić, potrzebuje ubranka. I zawsze bądź konsekwentny przy podejmowaniu decyzji o ubrankach dla psów. Jeżeli już stosujemy ubranko, to należy je zakładać psu zawsze, nie tylko wtedy, kiedy nam się chce. Zalety ubranek dla psów:

  • Przede wszystkim to dobra ochrona, szczególnie w mroźne dni. W zależności od kształtu może zakrywać całe zwierzę lub tylko grzbiet.
  • Wykonane jest z różnych materiałów i przeznaczone nie tylko na sezon zimowy, ale również istnieją specjalne ubranka na upalne dni.
  • Zaletą ubranek dla psów jest także to, że pies wygląda uroczo.