Pies w ogrodzie i skuteczny odstraszacz

Boisz się biegać, spacerować, a nawet jeździć na rowerze, ponieważ w Twojej okolicy pojawiają się agresywne psy? Wyposaż się w profesjonalny odstraszacz psów – dzięki temu nie będziesz musiał rezygnować ze swojej ulubionej aktywności i zabezpieczysz się od niespodziewanego ataku tych zwierząt.

Zupełnie jak latarka

Nowoczesny i profesjonalny odstraszacz psów ma bardzo często wygodną formę latarki. Mowa oczywiście o sprzęcie ultradźwiękowym. Urządzenie to emituje dźwięki o częstotliwości nieakceptowalnej przez psy, dla nas jest całkowicie niesłyszalne. Pies pod wpływem takiego ataku zaczyna odczuwać lęk i niepokój oraz próbuje się wycofać. Jeżeli zdecydujemy się na taki odstraszacz psów, to najlepiej wybrać profesjonalny sprzęt, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że zadziała prawidłowo.

Nasz pies a ogródek

Pies i własny ogród to czasem dość kłopotliwe połączenie. Zwierzę nie tylko może niszczyć rośliny kopiąc dziury i łamiąc je własnym ciężarem, ale także obsikiwanie krzewów, szczególnie iglaków, może znacznie nadwyrężyć ich kondycję. W takim przypadku sprawdzi się elektryczny odstraszacz psów, czyli tzw. pastuch. Pies po pewnym czasie nauczy się, gdzie wolno mu wchodzić, a gdzie nie.