Jaka klatka dla psa będzie najlepsza?

wygodne psie klatki

Najlepszy moment na zakup klatki dla psa to chwila przed pojawieniem się czworonoga w naszym domu. Jeśli pies traktuje klatkę jako jeden z normalnych, domowych mebli, wówczas zdecydowanie szybciej i łatwiej się do niej przyzwyczai. Jeżeli kupujemy klatkę, gdy pies jest nieco większy, z przyzwyczajeniem czworonoga do przebywania w niej możemy mieć pewien problem. Na rynku jest stosunkowo duży wybór, więc jak wybrać te najlepsze?

Jednym z dostępnych rodzajów są takie z przegródką dla szczeniaka. Są one bardzo trwałe, a przy tym nawet połowę tańsze niż te materiałowe (które przez wielu uważane są za zdecydowanie najlepsze dla psów). Ponadto ich czyszczenie jest szybkie i bardzo proste. Taka klatka daje możliwość umieszczenia w niej również dodatkowego wyposażenia np. miski, pokrowca przeciwdeszczowego czy maty do leżenia dla psa. Niestety taka klatka jest dość ciężka, a przy tym straszliwie hałasuje szczególnie w czasie transportu.

Wielu właścicieli czworonogów decyduje się na klatki materiałowe, które są o połowę lżejsze niż metalowe, co znacznie ułatwia ich transport. Na rynku jest również ogromny wybór takich klatek, większość z nich jest bardzo estetyczna, dlatego każdy właściciel znajdzie coś odpowiedniego dla swojego pupila. W większości przypadków w zestawie do klatki dołączona jest także mata do leżenia dla psa czy kieszonki idealne do przechowywania na przykład smakołyków. Ponadto taka klatka jest wodoodporna, zatem nie będzie stwarzała problemu nawet w czasie przenoszenia w niej czworonoga, gdy pada deszcz. Niestety taki model też jest dużo droższy niż pozostałe modele, a przy tym nie jest trwała I bardzo łatwo ulega zniszczeniu, szczególnie przez ząbki szczeniaka. Wadą tych materiałowych jest również trudność ich czyszczenia. W sprzedaży dostępne są także plastikowe klatki, powszechnie zwane transporterami. To idealny sposób na transport zwierząt, nie tylko samochodem, ale i publicznymi środkami komunikacji.