Z jakiego materiału kupić legowiska dla psa?

legowisko dla psa

Nie da się ukryć, że zaraz po miskach, to właśnie legowisko dla psa jest najważniejszym dla niego miejscem w domu. Pies chce, żeby legowisko było tylko dla niego, natomiast właściciel psa chce oprócz tego, żeby było ładne, trwałe i wygodne w czyszczeniu. Z jakiego zatem materiału powinno się kupić psie legowisko, żeby możliwie najlepiej spełniało te cechy?

Legowisko skórzane

legowisko dla psa

Jednym z popularniejszych psich legowisk jest to, które jest wykonane ze skóry. To prawda prezentuje się ono bardzo dobrze, lecz niestety na tym jego zalety się kończą. Po pierwsze jest to legowisko bardzo drogie, więc oznacza to bardzo duży wydatek dla właściciela psa. Dodatkowo jest to legowisko stosunkowo niewygodne dla psa, ponieważ w zimie skóra będzie zimna, natomiast w lecie bardzo mocno będzie się nagrzewała. A jakby tego było mało, będzie to legowisko trudne w czyszczeniu.

Legowisko materiałowe

Z powodu tych wad, zdecydowanie lepszym pomysłem jest kupienie psu legowiska materiałowego. To prawda nie będzie wyglądało na tak luksusowe, lecz poza tym będzie pod każdym względem o wiele lepsze. Po pierwsze będzie tańsze, a po drugie będzie trwalsze, ponieważ choć skóra wydaje się mocniejszym materiałem, to jednak materiałowe legowisko łatwiej się czyści, a także jest mniej wrażliwe na zanieczyszczenie. Powoduje to, że jest także trwalsze i mniej się niszczy. Z tego właśnie powodu, jeśli ktoś szuka legowiska dla psa, wersja materiałowa będzie doskonałym wyborem.