Karma sucha, czy mokra – czyli jak karmić pieska

sucha karma dla psów

Jeżeli posiadamy w domu czworonożnego przyjaciela, jakim jest piesek, wiąże się tym faktem wiele przyjemności, gdyż nie bez kozery mówi się, iż pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jest to prawda, zwierzak ten jest zawsze wierny oraz darzy wszystkich domowników bezwarunkową miłością. Tak więc dbajmy o niego i sprawmy, żeby był z nami szczęśliwy. Oddajmy mu uczucie, którym on nas darzy i zaopiekujmy się nim w sposób należyty. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest właściwe karmienia psa.

Jakie są rodzaje psiego pożywienia?

Zanim przejdziemy do wymieniania rodzajów karmy pamiętajmy o tym, że bez względu jaką kupimy zadbajmy o to, aby była najwyższej jakości. Nie kupujmy najtańszej, tylko taką, w której składzie znajdują się wszystkie niezbędnego składniki, jakie piesek powinien dostawać do jedzenia. Odpowiadając na postawione pytanie, możemy wymienić:

  • suchą karmę dla psów dostępną m.in. na E-sas.pl,
  • półwilgotną,
  • mokrą.

Jeśli chcemy, aby nasz psiak był nasycony po spożyciu mniejszej porcji posiłku, zdecydujmy się na podawanie jedzenia wymienionego wyżej jako pierwsze.

Zalety karmy suchej dla psów

Jeden gram zawiera około 4 razy więcej energii, aniżeli w jej mokrym odpowiedniku. Poza tym znajduje się w tejże karmie, w przypadku oczywiście, gdy kupimy jedzenie odpowiedniej jakości, bardzo dużo składników odżywczych. Pamiętajmy tylko o to tym, iż w przypadku, kiedy serwujemy naszemu włochatemu kumplowi karmę suchą, musi on posiadać odpowiednio mocne uzębienie, by mógł ją pogryźć.